Biz Kimiz?

Hakkımızda

Çiçeği burnunda bir dernek: Nuance Humanitarian e.V.

İyilik ve dostluk kapısını aralayan emin ve yavaş adımlarla ilerleyen Nuance Humanitarian e.V. amacı,  yardıma ihtiyacı olan insanlara elini uzatarak uhuvvet bağlarını pekiştirmek,sağlamlaştırmaktır. Uzak ve yakın demeden yapılan bağışları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Nuance Derneğinin diğer önemli bir amacı ise insanın onur ve haysiyetine yakışır bir şekilde yardımda bulunmak ve ihtiyaç sahiplerinin insanca yaşamalarına olanak sağlamaktır. Ayrıca yeryüzünde yardımlaşma bilinci oluşturmak, uluslararası farklı kurumlar ile iş birliği yaparak sosyal dayanışmayı ve yardımlaşmayı yaymak ve en önemlisi devamlılık hâline getirmek hedefleri arasında yer almaktadır.

 

Veren el ile alan el arasında bir köprü vazifesi gören Nuance İnsani Yardım Derneği, şeffaflık prensibi üzerine kuruldu. Din, dil, renk ve ırk gözetmeksizin kendilerine emanet edilen bağışları sahiplerine en iyi ve uygun şekilde ulaştırabilmek için itina ile çalışmakta. Öte yandan bölgesel sürdürülebilir projeler geliştirmekte, kalıcı ve etkin çözümlerle uzun vadeli ihtiyaçları karşılayıp mağduriyet ve muhtaçlık durumunun önüne geçmeyi hedeflemektedir. Özellikle su ve gıda gibi temel ihtiyaçların seri bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaşabilmesi için tüm ekip canla başla çalışmaktadır.

“Farkımız nüansımız , farkımız ince ayrıntımızda.”

Nuance Derneği, yardım elini ihtiyaç sahiplerine uzatan ve “gönüllü” çalışanlardan oluşan mütemadi bir iyilik organizasyonudur. 2022 yılında Almanya’da kurulan dernek “Farkımız nüansımız” sloganı ile uzun ince bir yola koyuldu.

Nuance ( nüans), çok ince fark ve ayrım anlamına geliyor. Gökyüzüne baktığınızda mavi bulutlar ile soluk mavi bulutların arasındaki o ince farkı görebiliyorsanız nüansın ne anlama geldiğini biliyorsunuz demektir.

Derneğimizin hikayesi de böyle bir nüans ile başladı ve ismi itina ile seçildi. Çok az ve ince bir fark ile, farkındalık oluşturarak yardımlaşmayı hedefliyor.